Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 
Kontakt

Zadzwoń i umów

się na spotkanie

Telefon

886 870 300

otwarte Grupowe ubezpieczenie na życie


W SWOJEJ OFERCIE POSIADAMY 9 TOWARZYSTW UBEZPIECZENIOWYCH
W ZAKRESIE OTWARTEGO GRUPOWEGO UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE:


Warta Logo Generali Logo Compensa Logo Ergo Hestia Logo
Concordia Logo Axa Logo Polisa-Życie Logo Allianz Logo
PZU Logo

Jak kupić polisę ubezpieczeniową? Dowiedz się więcej i ubezpiecz się!


SZCZEGÓŁY OFERTY U AGENTA UBEZPIECZENIOWEGO

Umów się na spotkanie z Agentem i sprawdź jaką mamy dla Ciebie ofertę

+48 886 870 300


Dla kogo jest Otwarte Ubezpieczenie Grupowe na Życie?

Otwarte Grupowe Ubezpieczenia na Życie to ubezpieczenia podobne do grupowych ubezpieczeń na życie oferowanych przez pracodawców w zakładach pracy. Otwarte Ubezpieczenia Grupowe na życie to polisy, w których ubezpieczającym jest towarzystwo ubezpieczeniowe, a ubezpieczonym może zostać niemal każda zainteresowana osoba chcąca posiadać taką ochronę. Wiele towarzystwo ubezpieczeniowych w swojej ofercie posiada otwarte grupy, do których można się przyłączyć. Każda taka polisa Otwartego Ubezpieczenia Grupowego na Życie ma zdefiniowany inny zakres i sumę ubezpieczenia, a także warunki, jakie trzeba spełnić, żeby do niej przystąpić. Wszystkie osoby przystępujące do grupy objęte są takimi samymi warunkami ubezpieczenia.

 

Główną zaletą otwartych polis grupowych jest to, że są tańsze od indywidualnych ubezpieczeń o takich samych parametrach. Kryteria, jakie trzeba spełniać, aby zawrzeć polisę, są ostrzejsze niż w przypadku pracowniczych ubezpieczeń grupowych. Uzależnione jest to od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe stawiają klientom wymogi dotyczące stanu zdrowia czy wieku. Na szczęście wybór grup, do których można przystąpić, jest na tyle duży, że każda zainteresowana osoba znajdzie coś dla siebie.

Otwarte Ubezpieczenie Grupowe na Życie jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi młodych, chociażby ze względu na świadczenie za urodzenie dziecka. Starsze osoby po przystąpieniu do takiej polisy mogą skorzystać z dużego zakresu ochrony przy stosunkowo niewysokiej składce miesięcznej. Polisa, również przyda się osobie bezrobotnej, jak i pracującej, której pracodawca nie posiada w swoim zakładzie pracy pracowniczego ubezpieczenia grupowego. Otwarte Ubezpieczenie Grupowe na Życie to dobry pomysł, gdy prowadzisz własną działalność gospodarczą.

 

Wysokość składki zaczyna się już od 29 zł

Wysokość składki w Otwartym Grupowym Ubezpieczeniu na Życie jest nieco wyższa niż w pracowniczym ubezpieczeniu grupowym. Jednakże składka polisy jest dużo niższa niż w przypadku Ubezpieczeń Indywidualnych na Życie. Zazwyczaj niska składka polisy przekłada się na niską sumę ubezpieczenia i wąski zakres ochrony ubezpieczonego. Im bardziej rozbudowane są opcje ochrony, tym więcej ubezpieczony zapłaci. Na wysokość składki nie ma wpływu wiek ani stan zdrowia ubezpieczanego.

Wysokość miesięcznej składki w Otwartym Grupowym Ubezpieczeniu na Życie wynosi najczęściej od 29. Składki  za polisę płaci się przelewem raz na miesiąc. Nieopłacenie składki w terminie w większości towarzystw ubezpieczeniowych ma skutek w postaci natychmiastowego zerwania umowy ubezpieczeniowej. Składka za polisę w ubezpieczeniach grupowych jest niska, ponieważ ryzyko ubezpieczeniowe dzielone jest na wszystkich członków danej grupy.

 

Przedmiot ochrony ubezpieczenia grupowego

Przedmiotem ochrony jest ryzyko podstawowe – życie osoby ubezpieczonej.

 

Zakres ochrony Otwarte Grupowe Ubezpieczenia na Życie może obejmować ryzyka:

 • zgon ubezpieczonego
 • ryzyka związane z nieszczęśliwym wypadkiem:
  zgon w wyniku wypadku, zgon w wyniku wypadku przy pracy, zgon w wyniku wypadku komunikacyjnego, uszczerbek na zdrowiu, inwalidztwo, leczenie szpitalne w tym z rozszerzeniem o pobyt na OIOM, rekonwalescencja,  operacje chirurgiczne, leczenie specjalistyczne, niezdolność do pracy,
 • ryzyka związane ze stanem chorobowym:
  zgon czy uszczerbek na zdrowiu w wyniku zawału serca lub udaru mózgu, poważne zachorowanie, leczenie szpitalne z rozszerzeniem o pobyt na OIOM, rekonwalescencja, operacje chirurgiczne, leczenie specjalistyczne, niezdolność do pracy, świadczenia lekowe.
 • dotyczące rodziny ubezpieczonego:
  zgony rodziców, zgony teściów, zgon współmałżonka/partnera, urodzenie dziecka, osierocenie dziecka, leczenie szpitalne członków rodziny, uszczerbek na zdrowiu współmałżonka/partnera czy dziecka, poważne zachorowanie współmałżonka/partnera i dzieci.

 

Korzyści z ochrony Otwarte Grupowe Ubezpieczenia na Życie:

 

 • szeroki zakres świadczeń niedostępny w formie indywidualnej,
 • pomoc finansowa w sytuacji wystąpienia nagłych zdarzeń losowych,
 • ochrona działa zarówno podczas wykonywania pracy zawodowej jak i w życiu prywatnym,
 • brak konieczności wykonywania badań lekarskich przy przystąpieniu do ubezpieczenia,
 • możliwość ubezpieczenia członków rodziny,
 • możliwość dopasowania zakresu świadczeń do indywidualnych potrzeb,