Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 
Kontakt

Zadzwoń i umów

się na spotkanie

Telefon

886 870 300

INDYWIDUALNE PAKIETY MEDYCZNE


W SWOJEJ OFERCIE POSIADAMY 5 TOWARZYSTWA UBEZPIECZENIOWE

W ZAKRESIE INDYWIDUALNEGO PAKIETU MEDYCZNEGO:


logo_signal iduna.png logo_Interrisk.png logo_Pzu.png logo_Compensa.png logo_Inter.pngSZCZEGÓŁY OFERTY U AGENTA UBEZPIECZENIOWEGO

Umów się na spotkanie z Agentem i sprawdź jaką mamy dla Ciebie ofertę

+48 886 870 300


 

Wybierając pakiet medyczny, zwróć szczególną uwagę na te 5 rzeczy!


Masz dosyć czekania na państwową pomoc? Jak wybrać prywatne ubezpieczenie medyczne? Leczenie poza NFZ uznajemy za bardzo drogie. Ale czy słusznie? Czy osoby, które zarabiają mniej, mogą również skorzystać z prywatnego leczenia? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy medycznej. Prywatne ubezpieczenia zdrowotne nie są drogie, przekonajcie się z nami!

W przypadku wyboru pakietu medycznego powinniśmy zainteresować się przede wszystkim jego zakresem. Chodzi między innymi o rodzaje zabiegów czy specjalizacje lekarskie, do jakich będziemy mieć dostęp w ramach naszej polisy. Niestety, musimy się liczyć z tym, że im tańsze ubezpieczenie wybierzemy, to tym samym zakres naszego ubezpieczenia będzie węższy. Warto jednak pamiętać o tym, że w najdroższych pakietach możemy mieć do dyspozycji nawet leczenie szpitalne, dostęp do leczenia za granicą lub zwrot kosztów kwestie ewentualnych dopłat do zabiegów lub wizyt lekarskich. Szczegóły danej polisy zawsze regulują ogólne warunki ubezpieczenia.

1. Jak wybrać pakiet medyczny? Sprawdź zakres!


Na początku powinniśmy sprawdzić zakres oferowanego ubezpieczenia, które proponuje dany podmiot. Na spokojnie zapoznaj się z warunkami i odpowiedz na następujące pytania:

  • Do jakich specjalistów chcesz mieć dostęp w swojej polisie?
  • Czy będzie wymagane skierowanie do specjalisty?
  • Czy wizyty u specjalisty będą limitowane? Jeżeli tak to do ilu w roku?
  • Czy obowiązuje karencja z korzystania z konsultacji jak i badań w niektórych dziedzinach?
  • Czy istnieje lista dostępnych badań i na ile jest bogata?
  • Czy będziesz miał dostęp do usług rehabilitanta, psychologa, psychiatry, seksuologa?
  • Jakich badań jak i konsultacji nie ma w ofercie?
  • Iloma placówkami dysponuje firma i jaki poziom prezentują?
  • Jakie są koszty dodatkowych usług i czy cennik jest konkurencyjny?
  • Na jaki okres podpisywana jest umowa i w jaki sposób będzie można ją wypowiedzieć?


Odpowiedzi na powyższe pytania zestaw ze swoimi oczekiwaniami. Pamiętaj, że najtańsza oferta to zwykle bardzo wąski zakres oferowanych usług. Zdarza się jednak często, że firmy oferują podobną ochronę w diametralnie różnej cenie i wtedy takie porównanie pozwoli wybrać optymalną ofertę.

2. Jakie są terminy i kolejki do specjalisty?


Warto sprawdzić gwarantowane przez ubezpieczyciela terminy konsultacji lekarskich. Oczywiście może się zdarzyć, że w określonych przypadkach np. sezonie zachorowań na grypę będą one trudne do zrealizowania, ale warto wiedzieć, do czego mamy prawo. Można zadzwonić na infolinię firmy oferującej daną polisę lub konkretnej przychodni i zapytać o okres oczekiwania na wizytę. Jeśli jest on dla nas zadowalający, to z pewnością w przyszłości terminy będą tu raczej do przyjęcia. Jeśli na wstępie usłyszymy, że do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej należy czekać tydzień, to dobrze rozważyć, czy to aby na pewno to ubezpieczenie będzie dla Ciebie.

3. Poziom obsługi?


Także tutaj należy sprawdzić opinie o placówkach i wybrać się do wybranej przez siebie, by samemu móc się przekonać o jakości świadczonych usług. Wiele firm stawia na podnoszenie jakości świadczonych przez siebie usług i oferuje gabinety i centra medyczne na najwyższym światowym poziomie. Jeśli już płacimy za prywatne ubezpieczenie medyczne, warto wybrać takie, które wygląda i oferuje usługi na poziomie wyższym niż państwowa przychodnia na rogu, a do tego szczyci się prestiżowymi certyfikatami.

4. Jakie są udogodnienia przy umawianiu wizyt i korzystaniu z wybranej oferty?


Wizyty umawianie przez internet czy dostęp do wyników badań na smartfonie jak i konsultacja on-line z lekarzem to w wielu miejscach już jest standard. Sprawdź, czy oferta na którą się decydujesz, oferuje takie udogodnienia. Wszystko to ułatwia życie i pozwala zaoszczędzić  Tobie czas.

5. Niestandardowe usługi


Przed podpisaniem umowy zobacz, czym chwali się sieć placówek medycznych jak i ubezpieczyciel. Pomoc w nagłych zachorowaniach? Ostry dyżur? Dostęp do opieki w prywatnym szpitalu? Konsultacje profesorskie, wizyty pielęgniarki czy zamawianie leków? Część z tych usług pewnie się Tobie nie przyda, ale niektóre warto mieć, zwłaszcza w przypadku ubezpieczeń rodzinnych. W końcu płacisz za lepsze zdrowie.

Decydując się na prywatną opiekę i wykupując podstawowy pakiet medyczny np. w Signal Iduna otrzymujesz specjalistyczną opiekę lekarską endokrynologa, okulistę i dermatologa jak i podstawową opiekę lekarską, wybrane badania ambulatoryjne i obrazowe oraz zabiegi ambulatoryjne, pielęgniarskie i szpitalne już od 49 zł miesięcznie.

Sprawdź, który prywatny pakiet medyczny będzie dla Ciebie najkorzystniejszy!

 


Zapoznaj się z ubezpieczeniami zdrowotnymi, które posiadamy w  swojej ofercie:

SIGNAL IDUNA InterRisk Antidotum Plus PZU Plan Na Zdrowie COMPENSA Zdrowie INTER Vision