Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 
Kontakt

Zadzwoń i umów

się na spotkanie

Telefon

886 870 300

Ubezpieczenie od zachorowania na raka


W SWOJEJ OFERCIE POSIADAMY 3 TOWARZYSTWA UBEZPIECZENIOWE

W ZAKRESIE UBEZPIECZENIA NA RAKA:


warta bis.jpg Onkopensa.png axa bis.jpg

SZCZEGÓŁY OFERTY U AGENTA UBEZPIECZENIOWEGO

Umów się na spotkanie z Agentem i sprawdź jaką mamy dla Ciebie ofertę

+48 886 870 300


Ubezpieczenia na raka - jak wybrać najlepsza polisę?


Postanawiając zakupić polisę ubezpieczeniową na raka, podjąłeś słuszną decyzję! Z pewnością należysz do grona osób, które planują nie tylko szczęśliwe życie, ale biorą pod uwagę fakt, że z biegiem lat mogą się spotkać z różnymi przeciwnościami losu. Jednym z nich może być nowotwór. Choroba, która pożera szczęście, jak i pieniądze. A wtedy z pewnością przydadzą się dodatkowe fundusze od ubezpieczyciela.

Polisy na raka są młodym produktem ubezpieczeniowym, chociaż jego popularność bardzo szybko wzrasta, a na zakup polisy decydują się coraz młodsze osoby.  Wraz z zainteresowaniem taką formą ochrony pojawiły się dwie sprzeczne opinie na temat tych ubezpieczeń. Bardzo szybko okazało się, że ta forma polis ma zarówno zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Warto zastanowić się więc nad fenomenem tego typu dostępnych polis na rynku.

Samo postanowienie o nabyciu ubezpieczenia nie wystarczy. Przed prawdziwym wyzwaniem staniecie dopiero wtedy, gdy zaczniecie przeglądać oferty ubezpieczycieli i zagłębiając się w ich warunki ubezpieczenia. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które powinny pomóc Ci w wyborze odpowiedniego ubezpieczenia.

 

Porównaj oferty, każde towarzystwo ma własne wyznaczniki ochrony w ubezpieczeniu na raka!


Zanim wybierzesz  ubezpieczyciela, porównaj propozycje wszystkich Towarzystw Ubezpieczeniowych i znajdź taką ofertę, która będzie odpowiednia dla Ciebie. Warunki ochrony w polisie na raka zależą od wewnętrznych ustaleń Towarzystwa Ubezpieczeniowego.  Dlatego każda ofert jest inna, różne są warianty ochrony. Płacąc podobną składkę, w jednym Towarzystwie Ubezpieczeniowym uzyskasz szereg dodatkowych produktów, w innej tylko i wyłącznie podstawowe świadczenie. Dlatego zalecamy dokładną analizę każdej propozycji ubezpieczenia.  Przeczytanie ogólnych warunków ochrony.  Przy jakichkolwiek wątpliwościach zalecamy kontakt z agentem tel. +48 886 870 300, który pomoże w wyborze właściwego wariantu.

Na co zwrócić uwagę, poszukując polisę na raka

Najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę to:

zakres ochrony

  • co otrzymamy w ramach ubezpieczenia: wyłącznie wypłatę gotówki czy także produkty dodatkowe np. assistance z pomocą pielęgniarki, transport medyczny, łatwy dostęp do specjalistów i placówek medycznych, infolinię medyczną,

sumę ubezpieczenia

  • jaką maksymalną kwotę wypłaci ubezpieczyciel i w jaki sposób będzie ona rozliczana. Czy towarzystwo podzieli świadczenie na kilka części oraz jak i kiedy pokryje koszty zabiegów lub rehabilitacji,

sieć placówek

  • to współpracujące z towarzystwem ubezpieczeniowym placówki medyczne i możliwość leczenia za granicą,

wykluczenia od odpowiedzialności

  • nie wszystkie nowotwory są objęte leczeniem. Warto zapoznać się z listą chorób, których leczenie sfinansuje towarzystwo ubezpieczeniowe i tych, które nie podlegają ochronie.

Porównaj zaproponowaną składkę z sumą ubezpieczenia


Wybrana polisa ubezpieczeniowa będzie Cię wiązała z danym towarzystwem ubezpieczeniowym przez kilka lub kilkanaście lat. W przypadku ubezpieczenia na raka trzeba myśleć perspektywicznie. Należy zastanowić się nad wysokością składki ubezpieczeniowej i przeliczyć, czy przypadkiem po kilkunastu latach nie okaże się, że wpłacona kwota zbliżyła się do maksymalnej sumy, jaką powinien wypłacić Twój ubezpieczyciel. Czasami podniesienie składki o kilka złotych zwiększa sumę gwarancyjną o kilkadziesiąt tysięcy. Nie należy oszczędzaj na siłę!

Ubezpieczenie na raka zapewni Ci pełną niezależność finansową w razie wystąpienia choroby. Ubezpieczyciele wypłacają należne świadczenie już od momentu zdiagnozowania u Ciebie nowotworu. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują  pakiet assistance z pomocą domową, wsparciem psychologa, transportem medycznym oraz bezpłatne konsultacje medyczne. Łatwo wpaść w pułapkę taniej, bardzo ograniczonej oferty lub drogiej lecz niepotrzebnie rozbudowanej ochrony.

Zanim kupisz polisę na wypadek raka, poznaj najważniejsze składniki ubezpieczenia i sprawdź:

Wysokość sumy ubezpieczenia

Jest to maksymalna kwota jaką wypłaci Twój ubezpieczyciel. Pamiętaj, sumy ubezpieczenia redukują się, czyli pula pieniędzy przeznaczonych na leczenie pomniejsza się o każdą kolejną wypłatę. Weź pod uwagę kwoty, które początkowo mogą wydać Ci się wysokie, w rzeczywistości szybko topnieją, a zabiegi i leki stosowane w leczeniu nowotworów są bardzo kosztowne.

Kwota, jaką zapłacisz za polisę, będzie zależała przede wszystkim od ryzyka ubezpieczeniowego, czyli czynników uwzględnianych przez wybrane towarzystwo mogących zwiększyć szansę  Twojego zachorowania na nowotwór. Najważniejsze ryzyka to: wiek, obciążenie genetyczne, palenie papierosów, rodzaj wykonywanej pracy czy aktualny stan zdrowia. Wielkość składki powinna być adekwatna do zakresu ochrony. Im więcej zapłacisz, tym wyższa będzie suma ubezpieczenia, szerszy zakres medyczny i assistance.

Uwaga: pamiętaj by sprawdzić czy proponowana składka nie będzie się zmieniać wraz z Twoim wiekiem. Niektórzy ubezpieczyciele uzależniają ją od osiągniętego progu wiekowego i mogą automatycznie podnieść składkę podczas trwania umowy.

Kiedy nastąpi wypłata pieniędzy z polisy ubezpieczeniowej?

Im szybciej podejmie się leczenie, tym większa szansa na całkowity powrót do zdrowia, dlatego termin wypłaty świadczenia jest bardzo ważny. Kupując polisę na raka, chcesz mieć od razu środki na koncie, dlatego sprawdź, po jakim czasie od dostarczenia do ubezpieczyciela dokumentu o rozpoznaniu nowotworu, otrzymasz gotówkę.

Wykluczenia, czyli polisa na raka nie na każdego!

Jest to jeden z najważniejszych punktów ogólnych warunkach polisy ubezpieczeniowej, którego nie możesz przegapić! Przeczytasz tu, że nie każde schorzenie będzie objęte ochroną towarzystwa ubezpieczeniowego. Z reguły w OWU gwarantuje się wypłatę świadczenia w przypadku zachorowania na nowotwór złośliwy. Również w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia dowiesz się, czy możesz zostać objętym ochroną w przypadku zachorowania na niezłośliwego guza mózgu czy raka przedinwazyjnego. Towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłaty świadczenia także w innych przypadkach: np. nowotworów współistniejących z infekcją HIV czy zatajenia choroby i ważnych informacji o ryzyku podczas zawierania umowy.

W przypadku ubezpieczenia dobrowolnego jakim jest ubezpieczenie na raka łatwo wpaść w pułapkę i zaopatrzyć się w zbyt ograniczoną ochronę ubezpieczeniową lub płacić krocie za dodatkowy produkt, z którego się nie skorzysta. Jeszcze łatwiej o rozczarowanie, gdy okaże się, że Twój przypadek znajdował się na liście wyłączeń i nie dostaniesz ani grosza z polisy. Czy możesz temu zapobiec? Oczywiście, że tak. Zachęcamy do przeczytania OWU wybranej przez Ciebie firmy ubezpieczeniowej. Zawsze w razie wątpliwości możesz skontaktować się z nami telefonicznym i poprosić o wskazówki.  Nasz Agent podpowie Ci jakie pułapki czyhają na Ciebie podczas zakupu polisy od zachorowań na raka na raka.

Podsumowanie:

Najmniej  za polisy na wypadek zachorowania na raka płacą osoby młode, wyższe składki nalicza się starszym ubezpieczonym. Przed zakupem polisy sprawdź, czy Twoja firma ubezpieczeniowa nie podwyższa kwoty składki po przekroczeniu przez Ciebie określonego wieku. Nie musisz decydować się na zakup ubezpieczenia ze stałą opłatą miesięczną, ale dobrze, gdy zostaniesz wcześniej poinformowany o możliwości zmiany składki i sam skalkulujesz, czy Ci się to opłaca.

Na dzień dzisiejszy tylko trzy towarzystwa ubezpieczeniowe przedstawiają ofertę ubezpieczenia na wypadek raka w formie oddzielnego produktu. Pozostałe towarzystwa ubezpieczeniowe traktują taką ochronę jako dodatkowe świadczenia i tym samym, zakup polisy wiąże się z nabyciem dodatkowej polisy na życie.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe decyduje, które nowotwory podlegają ochronie, a które nie. Najlepszym sposobem na uchronienie się od sytuacji, w której ubezpieczyciel mógłby odmówić pomocy po zachorowaniu na nowotwór, jest wybór takiej oferty, która będzie miała jak najszerszy wykaz chorób objętych ochroną. Przeważnie polisa na wypadek raka obejmuje nowotwory złośliwe. Dlatego obowiązkowo zapoznaj się z listą wyłączeń w ogólnych warunkach ubezpieczenia wybranym przez Ciebie towarzystwie ubezpieczeniowym.


Zapoznaj się z ubezpieczeniami na raka, które posiadamy w  swojej ofercie: