Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 
Kontakt

Zadzwoń i umów

się na spotkanie

Telefon

886 870 300

Indywidualne ubezpieczenia na życie


W SWOJEJ OFERCIE POSIADAMY 8 TOWARZYSTW UBEZPIECZENIOWYCH 

W ZAKRESIE INDYWIDUALNEGO UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE:

Zadzwoń lub napisz, aby poznać najlepszą polisę na życie! tel. 886 870 300


logo_Warta.png logo_Pzu.png logo_Generali.png logo_Allianz.png
logo_Compensa.png logo_Aviva.png logo_concordia.png logo_Polisa-życie.png

SZCZEGÓŁY OFERTY U AGENTA UBEZPIECZENIOWEGO

Umów się na spotkanie z Agentem i sprawdź jaką mamy dla Ciebie ofertę

+48 886 870 300


Jak wybrać i co oferuje indywidualna polisa na życie?

Kupując indywidualne ubezpieczenie na życie zabezpieczamy przyszłość sobie jak i swoim bliskim. W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń polisa często stanowi jedyne wsparcie finansowe dla całej rodziny. Jeżeli już postanowiliśmy kupić indywidualne ubezpieczenie na życie i szukamy odpowiedniej polisy, która zapewni nam i naszej rodzinie odpowiednią ochronę ubezpieczeniową to jak kupić, by nie żałować? I co zrobić by dokonać właściwego wyboru?


Indywidualne polisy ubezpieczeniowe na życie dostępne są dla każdego, niezależnie od wieku, pochodzenia i stanu majątkowego. Indywidualna polisa na życie może być: terminowa, bezterminowa, na dożycie, inwestycyjna, ochronna, czy oszczędnościowa, dzięki której zgromadzisz kapitał, ochronisz swoje zdrowie jak i zagwarantujesz finansową pomoc rodzinie na wypadek Twojej śmierci. Z tego powodu istnieje ogromna rozbieżność pod względem cen i zakresu ochrony polisy. Aby ułatwić Ci wybór, podpowiadamy, jaki charakter ma każda z nich. Jednocześnie podpowiemy jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie za rozsądne pieniądze.

 

Wybieraj to, czego potrzebujesz!


Na rynku ubezpieczeniowym istnieje wiele rodzajów indywidualnych polis na życie. W towarzystwach ubezpieczeniowych znajdują się nie tylko polisy ochronne (ochrona na wypadek śmierci, choroby czy trwałego inwalidztwa), ale i znajdziemy polisy inwestycyjne. Ubezpieczenia inwestycyjne pomogą nam pomnożyć majątek, ale wymagają przy tym długoletniego gromadzenia kapitału.

Bogactwo indywidualnych ubezpieczeń życiowych ma na uwadze potrzeby różnych grup wiekowych. Młodzi zainteresują się polisą ochronno-inwestycyjną, natomiast rodzice polisą dla dziecka. Z kolei właściciele nieruchomości zakupią polisę na zaciągnięty kredyt bankowy. Natomiast seniorzy wybiorą podstawowe ubezpieczenie, które gwarantuje wsparcie na wypadek śmierci jak i poważnej choroby.

Zanim zdecydujesz się kupić indywidualne ubezpieczenie na życie, zastanów się, na jakiej ochronie najbardziej będzie ci zależało. Następnie porównaj oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybierz najkorzystniejszą z nich.

 

Indywidualna ochrona życia

 

Dobre ubezpieczenie na życie powinno zapewnić środki finansowe dla Twojej rodzinie w przypadku wypłaty pieniędzy po wypadku, którego skutkiem będzie inwalidztwo lub ciężka choroba, jak i Twojej śmierci. Jeżeli chodzi o ten typ ochrony oferowany jest w każdym indywidualnym ubezpieczeniu na życie bez względu na jego rodzaj. Natomiast dodatkowa polisa na życie powinna zapewnić Ci środki na leczenie szpitalne czy rehabilitację.

Instytucje ubezpieczeniowe nie poprzestają na wyłącznej ochronie ubezpieczającego, jedna polisa może gwarantować bezpieczeństwo jej partnera czy nawet całej rodziny. Im szerszy będzie zakres ochrony, tym będzie większe bezpieczeństwo finansowe, które zapewnisz wszystkim jej członkom. Co będzie wiązało się z wyższą składką ubezpieczeniową

 

A może oszczędzanie jak i inwestowanie?

 

Jeżeli interesuje Cię nie tylko ochrona życia, ale również bezpieczne oszczędzanie to bez problemu kupisz takie ubezpieczenie. Dzięki takiej polisie będziesz mógł zapewnić dziecku prywatną edukację czy lepszy życiowy start w dorosłość zakupując polisę posagową. Możesz również na tej polisie gromadzić oszczędności dla siebie. Po określonym w umowie czasie wypłacasz gotówkę i przeznaczasz ją na dowolny cel.

Oferta indywidualnych ubezpieczeń na życie nie kończy się tylko na formie oszczędnościowej. Na osoby bardziej odważne, towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały polisy inwestycyjne. Ubezpieczenie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym to połączenie polisy na życie oraz inwestowania w TFI (Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych). Składka ubezpieczeniowa jest dzielona na dwie części, pierwsza zapewnia wypłatę odpowiedniej sumy ubezpieczenia w razie Twojej śmierci, druga służy do wykupienia jednostek uczestnictwa w UFK (Ubezpieczeniowych Funduszach Kapitałowych). Te z kolei są inwestowane w TFI. Pomimo zapewnienia wypłaty gwarantowanej to powinieneś mieć na uwadze ryzyko inwestycyjne, w którym zysk nie jest gwarantowany.

 

Ubezpieczenie terminowa czy może na całe życie?

 

Indywidualne Ubezpieczenia na życie różnią się długością trwania umowy. Zanim zdecydujesz się na określenie typ ochrony, należy przemyśleć, na jak długo będziesz chciał w nią inwestować czy na jak długo będzie Ci ona potrzebna.

 

Do wyboru są polisy:

  • terminowe: umowa zawierana jest np. na 5, 10 czy 15 lat,
  • bezterminowe – do końca życia. Niektóre firmy  ubezpieczeniowe wyznaczają górny pułap wieku, np. do 85 lat, po którym przechodzi się na tryb bezskładkowy. W tej sytuacji ochrona nadal działa, ale nie trzeba już opłacać składek,
  • na dożycie: w takiej umowie określa się wiek, po przekroczeniu którego otrzymasz wcześniej zgromadzone środki finansowe, np. po przejściu na emeryturę.

 

Cena ubezpieczenia na życie i zakres ochrony?

 

Czy cena idzie w parze z jakością? Może, ale nie musi. Seniorzy mogą za taką samą polisę zapłacić więcej, niż osoby młode. Osoby starsze obarczeni są większym ryzykiem ubezpieczeniowym ze względu na większe prawdopodobieństwo choroby lub zgonu. Towarzystwa ubezpieczeniowe zakładają, że przypadku Seniorów ochrona ubezpieczeniowa będzie obejmować krótszy czas.

 

Chcąc się dowiedzieć się, jaka jest wartość oferty wybranego towarzystwa, należy sprawdzić listę gwarantowanych świadczeń jak i sumę ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota pieniędzy, którą wypłaci towarzystwo ubezpieczeniowe w przypadku zaistnienia zdarzenia objętego ochroną. Kwota ta nie musi zostać wypłacona w całości. Zakład ubezpieczeniowy może wyznaczyć inną sumę na poszczególne zdarzenia. Wyższa kwota może być zapewniona po naturalnej śmierci osoby ubezpieczonej lub po śmierci w wyniku wypadku komunikacyjnego. Natomiast umowny procent sumy ubezpieczenia otrzymamy w przypadku choroby i leczenia szpitalnego, a jeszcze inny z tytułu narodzin dziecka, czy śmierci kogoś z najbliższej rodziny.

Lista zdarzeń uprawniających do wypłaty świadczenia z tytułu indywidualnego ubezpieczenia na życie oraz limitów kwotowych znajduje się w ogólnych warunków ubezpieczenia. Należy zapoznać się z nimi jeszcze przed podpisaniem umowy. Tym bardziej, że większość towarzystw ubezpieczeniowych pozwala na jej modyfikację. W ten sposób ubezpieczony może zwiększyć lub zmniejszyć zakres ochrony, co wpłynąć może na wysokość składki.

 

Miesięczna składka ubezpieczeniowa zależy od kilku czynników:

  • Wieku osoby ubezpieczającej,
  • stanu zdrowia (przy wysokich sumach ubezpieczenia lub ochronie od niektórych chorób, np. raka, może być wymagane zaświadczenie lekarskie),
  • Wykonywanego zawodu,
  • Wysokości sumy ubezpieczenia,
  • Zakresu ochrony.

 

Zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe pytają o aktywność fizyczną klienta i jego hobby. W ten sposób oceniają ryzyko ubezpieczenia danej osoby.

Indywidualne ubezpieczenie na życie za rozsądną cenę kupisz, ustalając formę ochrony zgodną z twoimi potrzebami (np. tylko na życie, na wypadek choroby, utraty pracy, trwałego inwalidztwa, dla całej rodziny, inwestycyjną), sumę ubezpieczenia i zakres ochrony w tym również wykluczenia, jak i czas trwania ubezpieczenia - szczególnie ważny w przypadku polis inwestycyjnych.