Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 
Kontakt

Zadzwoń i umów

się na spotkanie

Telefon

886 870 300

Jak na swój temat pobrać raport BIK

Czy warto sprawdzić swój status w Biurze Informacji Kredytowej?


Chcąc ubiegać się o kredyt lub pożyczkę nasze dane osobowe zostaną sprawdzone przez banki jak i instytucje pozabankowe w bazach dłużników. Weryfikacja ta pozwoli na ochronę pożyczkodawców przed nieuczciwymi pożyczkobiorcami. Sami pożyczkobiorcy również mogą zapoznać się z danymi dostępnym w Biurze Informacji Kredytowej w skrócie BIK.

 

Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która gromadzi jak i udostępnia informacje kredytowe dla sektora finansowego. Dzięki czemu zwiększa się poziom bezpieczeństwa ułatwiający bankom jak i instytucją finansowym możliwość sprawdzenia rzetelności  klientów. Gdy zależy nam na przeprowadzeniu kontroli nad naszymi zobowiązaniami finansowymi, w tym celu warto skorzystać z propozycji jaką daję BIK, czyli możliwości założenia konta w portalu BIK by móc zapoznać się z informacjami dostępnymi w tej bazie.

 

Rejestracja konta na portalu BIK

 

By móc posiadać prosty i wygodny dostęp do  zgromadzonych informacji w bazie BIK, należy założyć Profil Kredytowy Plus.  Wszystkie etapy zakładania tego profilu są bardzo proste. Aby przejść prawidłowy proces rejestracji w tym celu podajemy swój adres e-mail wraz z akceptacją regulaminu. Wybieramy rodzaju konta. Do dyspozycji mamy dwa konta. Pierwsze to Konto Próbne, które umożliwia wygenerowania jednego bezpłatnego raportu przez okres  60 dni,  natomiast druga propozycja to Konto Premium, konto to  umożliwia pobranie 12 raportów.

 

Do  kolejnego kroku rejestracji będziemy potrzebowali numer PESEL, skan lub zdjęcie dowodu osobistego jak i numer rachunku bankowego.  Z konta tego będziemy proszeni o wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł. Pamiętajmy aby nie było to konto wspólne czy rachunek firmowy. Innym sposobem weryfikacji naszych danych osobowych może być przesłanie skanu ważnego dowodu osobistego, podpis elektroniczny lub list polecony za potwierdzeniem odbioru

 

Ostatnim krokiem przed nami będzie założenie konta. Logujemy się wpisując adres e-mail oraz hasło jakie podaliśmy przy rejestracji. Po prawidłowy zalogowaniu uzyskamy dostęp do naszego profilu, w którym możemy generować raporty w pliku PDF. Dzięki posiadaniu Profilu Kredytowego Plus będziemy mogli wyliczyć swoją indywidualną ocenę punktową  zwaną potocznie scoringiem. Metoda ta stosowana jest przez banki przy ocenie kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców.

 

Kompleksowym źródłem informacji na temat stanu naszych finansów będzie posiadanie Profilu Kredytowego Plus.

 

Usuwanie negatywnych wpisów z bazy BIK

 

W bazie Biura Informacji Kredytowej gromadzone są informacje pozytywne jak i negatywne o naszych wszystkich zobowiązaniach finansowych. W bazie BIK gromadzone są dane zarówno kredytów czy pożyczek spłacanych terminowo, jak i tych kredytów czy pożyczek, z którymi w spłacie zalegamy. Wszystkie terminowo spłacane nasze należności finansowe, budują nasz pozytywny wizerunek. Z kolei negatywne z mogą doprowadzić do problemów przy staraniu się o kolejne wsparcie finansowe.

 

W niektórych przypadkach jest możliwość starania się o usunięcie negatywnych danych z bazy BIK. Wpis ten usuwany jest w momencie odwołania przez osobę Klienta lub byłego Klienta banku czy instytucji finansowej zgody na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania kredytowego  zgodnie z art. 105a ust.2 Ustawy Prawo bankowe) lub w przypadku upływu terminu, na jaki dana zgoda  została udzielona przez klienta. Istnieje również możliwość wnioskowania o usunięcie wpisu po upływie 5-letniego terminu przetwarzania danych Klienta bez jego zgody po wygaśnięciu zobowiązania oraz w przypadku pomyłki.

 

Sprawdzaj na bieżąco bazy dłużników!

 

Wszystkie bazy dłużników to sposób dla banków czy firm pożyczkowych na sprawdzenie potencjalnych klientów. Dzięki tym informacją w bardzo łatwy sposób można wyeliminować niesolidnych dłużników i jednocześnie zebrać informacje o swoich  obecnych klientach.

 

Dane zgromadzone w takich bazach Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, ERIF i KRD, czy nowej baziy CreditCheck bardzo ułatwia znalezienie dla banków jak i instytucji finansowych rzetelnych klientów jak i uniknięcie kontaktów z tymi, którzy nie spłacają swoich zadłużeń na czas bądź wcale. Sami pożyczkobiorcy mogą uzyskać dostęp do baz dłużników w celu weryfikacji swoich zgromadzonych w nich danych.

 

Gdy będziesz ubiegać się o kredyt czy pożyczkę, a może twój wniosek został rozpatrzony negatywnie przez bank lub firmę pożyczkową spłacasz już zaciągnięte zobowiązanie finansowe albo masz podejrzenie, że możesz zalegać ze spłatą w terminie rat koniecznie załóż profil klienta w Biurze Informacji Kredytowej.

 


 

SPRAWDŹ SWÓJ BIK za DARMO w 15 minut !!!
 
  • zł  za dostęp do Twojej historii kredytowej

  • zł za raport BIK w Koncie Próbnym

  • zł za certyfikat wiarygodności kredytowej BIK Pass

  • Dzięki Profilowi Kredytowemu Plus możesz ochronić się przed wyłudzeniem kredytu na Twój dowód.

  • Raz na 6 miesięcy możesz pobrać Bezpłatną Informację Ustawową o Twoich danych zgromadzonych w BIK

  • Załóż konto w portalu BIK, aby sprawdzać, czy nie ciąży na Tobie nie Twój kredyt. Zrobisz to nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu.

Profil Kredytowy Plus to interaktywny raport BIK zawierający szczegółową historię Twoich zobowiązań kredytowych przetwarzanych przez BIK oraz wyliczaną na jej podstawie ocenę punktową. W każdej chwili możesz przeglądać Profil Kredytowy Plus na ekranie swojego komputera lub pobrać jako plik PDF na dysk lokalny w celu archiwizacji lub wydruku. Dane prezentowane w Profilu Kredytowym Plus są aktualne na moment ich wygenerowania. Będziesz miał do nich dostęp aż do momentu, kiedy zdecydujesz się je zaktualizować.

Profil Kredytowy Plus w wersji pełnej, oprócz historii kredytowej zawiera także ocenę punktową, tzw. scoring. Ocena punktowa jest wykorzystywana przez banki i SKOKi w procesie podejmowania decyzji kredytowych oraz w późniejszym monitorowaniu wiarygodności kredytowej. Ocena punktowa daje możliwość oszacowania ryzyka związanego z udzieleniem kredytu danej osobie.

Jeśli założysz konto na portalu BIK, będziesz mógł sprawdzać swoją historię kredytową tak często, jak zechcesz generując płatny raport Profil Kredytowy Plus.