Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 
Kontakt

Zadzwoń i umów

się na spotkanie

Telefon

886 870 300

­NASZA OFERTA NA UBEZPIECZENIA 

zycie obrazek -150x150.png zdrowie obrazek -150x150.png NNW_klient obrazek -150x150.png turystyczne obrazek -150x150.png majatkowe obrazek -150x150.png komunikacyjne obrazek -150x150.png

 


Zapewnimy Ci kompleksową ochronę w każdej sytuacji!


Jak kupić polisę ubezpieczeniową? Dowiedz się więcej i ubezpiecz się!


SZCZEGÓŁY OFERTY U AGENTA UBEZPIECZENIOWEGO

Umów się na spotkanie z Agentem i sprawdź jaką mamy dla Ciebie ofertę

+48 886 870 300


Polisa na życie daje nam poczucie bezpieczeństwa jaki i wewnętrzny spokój zapewniający ochronę na wypadek przykrych jak i nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Wybierając ubezpieczyciela nie powinniśmy się kierować reklamą telewizyjną czy internetową. Powinniśmy swój wybór porównać jaki i przeanalizować , ponieważ będzie to nasz wybór na lata. Biorąc pod lupę dostępne towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce, powinniśmy zapoznać się z ratingami czy opiniami klientów, które w przejrzysty jaki i jasny sposób pozwolą ocenić wiarygodność towarzystw ubezpieczeniowych.    

Wybierając ubezpieczyciela na życie nie powinniśmy kierować się ceną, lecz powinniśmy starannie sprawdzić zakres ochrony tego ubezpieczenia.  Często się zdarza, że kupując tanią polisę w pośpiechu polisa ta nie spełnia naszych oczekiwań w momencie kiedy jej potrzebujemy.  Więc czym powinniśmy kierować się podczas zakupu takiego ubezpieczenia ? Przede wszystkim powinniśmy kierować się naszymi potrzebami jaki i naszymi możliwościami finansowymi.

 

Formy ubezpieczeń na życie

Powszechnie przyjęło się, iż ubezpieczenie na życie zapewnia świadczenie całej rodzinie jak i osobom, które były na utrzymaniu ubezpieczonego w przypadku jego śmierci. Istnieje wiele odmian ubezpieczeń na życie zwanych "życiówkami", które pomagają również samemu ubezpieczonemu w chwili wystąpienia choroby czy też podczas kosztownej rehabilitacji. Oprócz polis ochronnych na rynku pojawiły się ubezpieczenia inwestycyjne, które za zadanie mają pomóc nam pomnożyć nasz majątek. Dlatego wybór ubezpieczenia na życie powinien być poprzedzony dokładną analizą rynku.

Pierwszym krokiem do dobrego wyboru polisy na nasze życie jest z wybranie właściwej formy ochrony.
Na rynku polskim istnieje wiele jej odmian, a każda z propozycji ma inne działanie. W podziale ubezpieczeń życiowych rozróżniamy głównie polisy:

  • ­ na całe nasze życie,
  • ­ polisy terminowe,
  • ­ polisy posagowe,
  • ­ ubezpieczenia na życie i dożycie,
  • ­ polisy na dożycie,

oraz posiadamy polisy w podziale na : inwestycyjne, zmienne, uniwersalne.

 

Oszczędzać a może rozsądnie dobierać polisy ?

Cena ubezpieczenia nie powinna zaważyć na decyzji jak i wyborze polisy na życie. Jednym z najważniejszych argumentów jest cena, dlatego powinniśmy porównać cenę jak i zakres ochrony.
Na wysokość składki ubezpieczenia na życie wpływa wiele czynników takich jak: suma ubezpieczenia, wiek osoby ubezpieczonej, płeć, wykonywany zawód, aktualny stan zdrowia.

Dodatkowo, przy wycenie naszej polisy może zaważyć wybrany przez nas termin zawarcia takiej umowy. Rozróżniamy oferty bezterminowy jak i na czas określony. Gdy jednorazowy koszt interesującego nas ubezpieczenia przekracza nasze możliwości finansowe, powinniśmy zdecydować się na opłaty miesięczne lub kwartalne.  Nie powinniśmy decydować się na wybór propozycji tańszej, lecz mniej rozbudowanej.

 

Każde ubezpieczenie na życie, wymaga indywidualnej wyceny składki ubezpieczeniowej

Dla ubezpieczycieli liczą się nie tylko nasze podstawowe dane, ale także tryb życia jaki prowadzimy. Rodzaj uprawiania przez nas sportu czy naszej innej aktywności, również wpływa na takową wycenę.
Każde towarzystwa ubezpieczeniowe skrupulatnie oceni potencjalne ryzyka i na tej podstawie wszystkich przedstawionych przez nas informacji ustali wysokość naszej składki . Niejednokrotnie ubezpieczyciele proszą o dodatkowe dane dotyczące stanu naszego zdrowia, kierując potencjalnych klientów na badania lekarskie czy wnioskując o przedstawienie diagnozy lekarskiej.

 

Przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z OWU zakładu ubezpieczeń

To jest jeden z najważniejszych punktów, którego nie można pominąć przed pojęciem decyzji w sprawie zakupu ubezpieczenia na życie. Żaden ubezpieczyciel nie potraktuje nas polubownie, gdy podczas ubiegania się o należne świadczenie będziemy się tłumaczyć, że "czegoś nie wiedzieliśmy". Każda firma ubezpieczeniowa zapisuje w swoich ogólnych warunkach ubezpieczenia wszystkie informacje, które decydują o rodzaju ochrony i rodzajach sytuacji, w których otrzymamy odszkodowanie.  

Każda lektura OWU nie należy do łatwych (chociażby ze względu na trudne sformułowania ubezpieczycieli), warto zapoznać się z: zakresem ochrony ubezpieczeniowej, włączeniami od odpowiedzialności (czyli sytuacjami, w których towarzystwo może odmówić wypłaty świadczenia), terminami zgłoszeń i możliwością odstąpienia od umowy.

 

Możliwość dodatkowego rozszerzające polisę na życie

Po zakupie ubezpieczenia na życie otrzymujemy gwarancję wypłaty  naszego świadczenia po nieszczęśliwym wypadku lub śmierci ubezpieczonej osoby. Taką polisę można rozszerzyć na opcje dodatkowe, takie jak: podniesienie wysokości sumy odszkodowania, ochronę na wypadek trwałego kalectwa, zapłatę składki przez ubezpieczyciela, jeżeli na skutek trwałego inwalidztwa nie będziemy
w stanie podjąć pracy, ubezpieczenie od zachorowania na nowotwór, udar mózgu, zawał serca i inne choroby, ujęte w OWU, czy nawet zapłatę za pobyt w szpitalu.