Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 
Kontakt

Zadzwoń i umów

się na spotkanie

Telefon

886 870 300

UBEZPIECZENIA KOMUNIKACYJNE TANIE OC / AC


 W SWOJEJ OFERCIE POSIADAMY 20 TOWARZYSTW UBEZPIECZENIOWYCH

W ZAKRESIE UBEZPIECZENIA KOMUNIKACYJNEGO OC/AC:


Jeśli jesteś właścicielem auta, musisz wykupić ubezpieczenie komunikacyjne, które na terenie Polski jest obowiązkowe. Zapewnia bezpieczeństwo w razie wystąpienia nagłych, nieprzewidzianych zdarzeń oraz może zminimalizować negatywne skutki związane z ich zaistnieniem. Dogodne oferty takich ubezpieczeń znajdziesz na naszym portalu, na którym również uzyskasz wsparcie przydatne podczas podejmowania konkretnych decyzji. Sprawdzisz tutaj, jakie ubezpieczenie samochodu proponują określone firmy i dlaczego warto zdecydować się na współpracę z nimi. W wielu przypadkach umowę możesz podpisać online, co zaoszczędzi twój czas.logo_Pzu.png logo_Compensa.png logo_Generali.png logo_Warta.png
logo_Ergo Hestia.png logo_Link4.png logo_Mtu.png wiener - nowe logo TU.jpg
logo_Allianz.png logo_Proama.png logo_Interrisk.png UNIQA nowe logo.png
logo_Gefion.png logo_AXA.png logo_concordia.png logo_Ycd.png
logo_Tuz.png logo_Aviva.png logo HDI.jpg logo_smart11.jpg

jakie to proste.png

Oblicz OC AC dla twojego samochodu.png


Jak kupić polisę ubezpieczeniową? Dowiedz się więcej i ubezpiecz się!


SZCZEGÓŁY OFERTY U AGENTA UBEZPIECZENIOWEGO

Umów się na spotkanie z Agentem i sprawdź jaką mamy dla Ciebie ofertę

+48 886 870 300


Ubezpieczenie OC samochodu


Polisy komunikacyjne są najbardziej popularnymi ubezpieczeniami w Polsce. Ubezpieczenie OC musi posiadać każdy właściciel samochodu. Zakres ubezpieczenia jest taki sam u wszystkich ubezpieczycieli, a reguluje go Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych z dnia 22 maja 2003 roku. O zakupie dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych takich jak  Autocasco, Assistance, czy NNW decyduje sam kierowca.  Warto też wiedzieć, kiedy mogą się przydać i jak je wybrać. Sprawdź jak objąć odpowiednią ochroną siebie, bliskich i swoje auto.

 

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych


Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, czyli OC samochodu chroni Cię w przypadku szkód spowodowanych osobom trzecim. Kiedy spowodujesz wypadek, szkoda innego kierowcy zostanie zlikwidowana z Twojej polisy. Analogicznie, gdy Twój samochód zostanie uszkodzone w wypadku, to będziesz mógł je naprawić z polisy OC sprawcy kolizji.

A co w sytuacji, gdy nie wykupisz obowiązkowego OC? OC komunikacyjne to ubezpieczenie obowiązkowe, o którym nie można zapominać, bo za brak polisy nakładane są kary finansowe, a ich wysokość naliczana jest w zależności od rodzaju samochodu oraz okresu pozostawania bez ochrony ubezpieczeniowej.  Za brak OC powyżej 14 dni naliczana jest opłata karna w wysokości  4 200 zł w przypadku aut osobowych ( stan na  2018 roku).

 

Podczas zakupu samej polisy OC pamiętaj, że zakres ubezpieczenia jest zawsze taki sam, bez względu na to, które towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzesz. W przypadku samochodowego OC warto kierować się ceną. Każde towarzystwo samo ustala ceny OC, biorąc pod uwagę dane właściciela samochodu oraz parametry samego auta. Różnice w cenach poszczególnych firm mogą być spore. Gdy jeden ubezpieczyciel oferuje Ci dużo korzystniejszą ofertę ubezpieczenia pojazdu niż konkurencyjne towarzystwa, nie wahaj się – kupuj.


Co wpływa na cenę polisy OC?

 • dane właściciela pojazdu - najniższe składki proponowane są doświadczonym, bezszkodowym kierowcom, a najwyższe młodym (z reguły do 29. roku życia) oraz tym, którzy mają na swoim koncie szkodę (szczególnie spowodowaną w ostatnim roku),
 • miejsce zamieszkania kierowcy - miasta lub województwa o dużej gęstości zaludnienia oraz te, w których statystycznie dochodzi do dużej ilości wypadków,
 • parametry samochodu – marka, model, rok produkcji oraz pojemność silnika. W przypadku młodych kierowców czynnikiem podwyższającym cenę ubezpieczenia może być tuning auta.

 

Autocasco czyli AC to polisa komunikacyjna od kradzieży i zniszczenia

 

Ubezpieczenie AC jest to jedna z najczęściej wybieranych polis dodatkowych do polisy OC. Ta polisa zapewni Ci finansowe zadośćuczynienie w przypadku uszkodzenia lub utraty samochodu i jego wyposażenia.  Jest to ubezpieczenie dobrowolne, które w odróżnieniu od OC gwarantuje odszkodowanie bezpośrednio Tobie jako właścicielowi pojazdu. A gdy sam spowodujesz szkodę w swoim samochodzie (np. zarysujesz drzwi o stojący na parkingu słupek),również Autocasco przyjdzie Ci z pomocą. Ochroną w ramach AC objęte są szkody powstałe w wyniku:

 • zderzenia się pojazdów, zderzenia z osobami, zwierzętami lub przedmiotami na zewnątrz samochodu (np. uderzenie w budynek), uszkodzenia auta przez osoby trzecie
 • zdarzeń losowych, np. pożaru, wybuchu, zatopienia, działania sił przyrody (np.. huraganu), działania czynnika termicznego lub chemicznego, pochodzącego z zewnątrz pojazdu
 • kradzieży samochodu lub jego części lub wyposażenia.

 

Zakup ubezpieczenia autocasco wymaga dokładnego zapoznania się z warunkami ochrony, bo są one inne w każdym towarzystwie. W praktyce oznacza to, że każde towarzystwo może oferować inny zakres polisy, w dodatku w innej cenie. Istnieje kilka bardzo istotnych zapisów  ogólnych warunkach ubezpieczenia autocasco, na które należy zwrócić szczególną uwagę:

 • udział własny to kwotowa lub procentowa wartość szkody, którą właściciel pojazdu zobowiązany jest pokryć z własnej kieszeni,
 • amortyzacja części (zużywanie się części) - w przypadku wystąpienia szkody, ubezpieczyciel ma prawo potrącić określony w umowie procent od wartości części nowych, na zasadzie ich zużywania się,
 • franszyza integralna to kwotowa lub procentowa wartość szkody, poniżej której towarzystwo nie wypłaci odszkodowania,
 • metoda naprawy auta - kosztorysowa lub serwisowa,
 • suma ubezpieczenia jest to górna granica odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń, czyli maksymalna wysokość odszkodowania, którą może otrzymać poszkodowany. Kwotę dzieli się na: stałą sumę ubezpieczenia (niezmienna wartość pojazdu, ustalona na dzień podpisania umowy AC) i zmienną sumę ubezpieczenia (wartość pojazdu na dzień wystąpienia szkody). Nawet niewielki udział własny lub amortyzacja części mogą obniżyć cenę polisy, a jednocześnie zakres świadczeń nie ulegnie zmianie.

Zniesienie tych zapisów może natomiast podnieść cenę ubezpieczenia samochodu. Bez względu na to, na które rozwiązanie się zdecydujesz, pamiętaj, żeby w przypadku polisy Autocasco zawsze kierować się jej zakresem, a nie ceną.

Co to jest Assistance i  jak go wybrać?

Assistance to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, najczęściej oferowane przez ubezpieczycieli w pakiecie z polisą OC lub AC. Jest szczególnie przydatna w sytuacji:

 • unieruchomienia pojazdu na drodze,
 • po awarii,
 • po kolizji lub wypadku.

Assistance to również pomoc medyczna jak i prawna, na którą może liczyć nie tylko kierowca, ale także pasażerowie ubezpieczonego auta. Dodatkowe usługi świadczone w ramach Assistance komunikacyjnego to m.in.:

 • transport kierowcy i pasażerów, w tym zwierząt, opłacenie noclegu
 • pokrycie kosztów wynajęcia auta zastępczego na czas naprawy
 • dostarczenie paliwa do pojazdu (bez kosztu paliwa).

 

Każde towarzystwo oferuje  inny zakres ubezpieczenia, dlatego przed jego zakupem warto szczegółowo sprawdzić ogólne warunki umowy. Zakres pomocy, na którą możemy liczyć w ramach assistance zależy od pakietu, który mamy wykupiony. Przed wykupieniem assistance warto sprawdzić, jakie są limity holowania i czy dostaniesz pomoc tylko po kolizji, czy również w przypadku awarii auta. Dobrze wiedzieć, czy zakres naszego assistance to tylko Polska czy cała Europa.

 

Ważne:  Zastanów się nad zakupem Assistance w pakiecie z innym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Regułą jest bowiem, że ubezpieczenia samochodu sprzedawane jako pakiet, zawsze są tańsze niż każda polisa osobno.

 

Ubezpieczenie NNW to ochrona kierowcy i pasażerów

 

Polisa ta zapewnia wypłatę odszkodowania za NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Przedmiotem tego dobrowolnego ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwego wypadku, którego skutkiem są uszkodzenia ciała, trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć kierowcy samochodu i jego pasażerów. Odszkodowanie wypłacane jest w wysokości uzależnionej od skali uszczerbku na zdrowiu, który wyrażany jest procentowo. Pełna suma ubezpieczenia wypłacana jest tylko w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej lub w związku z wystąpieniem u niej trwałych zaburzeń psychoruchowych.

Szczególną uwagę należy zwrócić na sumę ubezpieczenia. Im będzie ona wyższa, tym większą kwotę otrzyma poszkodowany.


Podobnie jak w przypadku Assistance, NNW często oferowane jest w pakiecie z innymi ubezpieczeniami pojazdu i z reguły w takiej formie ma najkorzystniejszą cenę.


Podsumowanie:

 • Ubezpieczenie OC chroni kierowcę w przypadku szkód spowodowanych osobom trzecim, a jego zakres regulowany jest ustawowo,
 • AC zapewnia odszkodowanie, gdy będziesz sprawcą kolizji, gdy uderzysz w jakiś przedmiot lub gdy ukradną Ci samochód,
 • Polisy Assistance i NNW są dobrowolne, a ich cena uzależniona jest głównie od wybranych świadczeń ochronnych,
 • W przypadku ubezpieczeń dodatkowych najważniejszy jest zakres polisy.