Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 
Kontakt

Zadzwoń i umów

się na spotkanie

Telefon

886 870 300

WARTA - UBEZPIECZENIE OC AC


logo_Warta.png

Towarzystwo Ubezpieczeniowe WARTA oferującej ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne, osobowe oraz na życie. Działa w Polsce od 1920 roku, to właśnie wtedy powstało Towarzystwo Reasekuracyjne WARTA S.A. w Poznaniu WARTA jest jedną z najstarszych i największych firm na polskim rynku ubezpieczeniowym. WARTA w swojej ofercie posiada ponad 120 produktów, dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. O stabilnej pozycji rynkowej i wizerunku firmy godnej zaufania świadczą przyznane firmie prestiżowe nagrody. WARTA to Towarzystwo Ubezpieczeniowe z tradycjami oraz doświadczeniem.


Ubezpieczenie komunikacyjne warta


Jak zlikwidować szkodę w WARCIE?

Towarzystwo Ubezpieczeniowe WARTA oferuje szybką likwidację szkód, aby rozpocząć proces likwidacji szkód, należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela lub zadzwonić do Centrum Alarmowego pod numer 801 308 308 (z Polski) lub 502 308 308 (z zagranicy). Dokumenty do szkody można dosłać poprzez formularz online https://www.warta.pl/zgloszenie-szkody. lub listownie na adres: TUiR „WARTA” S.A., ul. Chmielna 85/87, 00-805 Warszawa.

Ubezpieczenie WARTA OC Szybka wypłata

Polisę WARTA OC Szybka Wypłata można wykupić jako dodatkowe zabezpieczenie dla posiadających OC w WARCIE samochodów osobowych i ciężarowych (o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony i ładowności do 800 kg) wraz z ich wyposażeniem. Ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe w wyniku wypadku, który miał miejsce w Polsce i polegał na zderzeniu się ubezpieczonego samochodu z innym pojazdem, objętym ochroną OC przez inny zakład ubezpieczeń niż WARTA. Ubezpieczyciel zapewnia finansową rekompensatę w przypadku wystąpienia szkód rzeczowych polegających na uszkodzeniu lub zniszczeniu pojazdu, jego części, wyposażenia oraz przewożonego bagażu oraz zwrot kosztów:

 • holowania lub parkowania uszkodzonego pojazdu,
 • wynajmu pojazdu zastępczego lub innych koniecznych usług wynikających z braku możliwości korzystania z uszkodzonego pojazdu,
 • zastosowania niezbędnych środków w celu ratowania pojazdu,
 • dodatkowego badania technicznego.

Suma ubezpieczenia w odniesieniu do każdego zdarzenia wynosi 500 000 zł.

Ubezpieczenie Autocasco

Zakres ochrony ubezpieczenia Autocasco w WARCIE obejmuje szkody polegające na uszkodzeniu, całkowitym zniszczeniu lub kradzieży pojazdu (za wyjątkiem motorowerów), jego części lub wyposażenia, które powstały wskutek wszelkich zdarzeń niezależnych od woli ubezpieczonego. Warunkiem zawarcia umowy jest wyposażenie pojazdu w sprawne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe. Ubezpieczyciel odpowiada za szkody powstałe w Polsce oraz w pozostałych krajach europejskich (prócz Gruzji, a w Rosji i Turcji jedynie w europejskich częściach ich terytoriów), a także Maroka, Tunezji i Izraela.

Właściciel pojazdu może zdecydować się na autocasco w WARCIE w ramach jednego z dwóch pakietów – zapewniającego podstawową ochronę AC Standard oraz kompleksowego AC Komfort. Wybierając pierwszy z pakietów możemy liczyć na ochronę przed skutkami:

 • wypadków,
 • działania żywiołów,
 • włamania, dewastacji i kradzieży.

Niezależnie od odszkodowania WARTA dodatkowo zwraca koszty oględzin pojazdu, jego transportu (do kwoty 1000 zł) i ewentualnych dodatkowych badań technicznych. Ubezpieczenie AC Komfort zapewnia ponadto:

 • niezmienną sumę ubezpieczenia,
 • brak udziałów własnych,
 • koszty naprawy liczone według stawek autoryzowanych serwisów i odszkodowanie określane na podstawie ceny oryginalnych części (bez tzw. amortyzacji),
 • ubezpieczenie bagażu,
 • trzyletnią gwarancję dla nowych samochodów.

Ubezpieczenie Auto Ochrona Plus

Ubezpieczenie WARTA Auto Ochrona Plus to produkt obejmujący szkody związane z kradzieżą pojazdu. Ubezpieczenie zapewniające wypłatę z góry określonej kwoty. Górny limit wypłaty odszkodowania nie może przekraczać wartości pojazdu oraz nie może być wyższy niż 3 tys. zł.

Ubezpieczenie Moto Assistance

Umowę ubezpieczenia Moto Assistance można zawrzeć w jednym spośród czterech wariantów - Standardowym, Złotym, Złotym+ oraz Platynowym. Standardowy wariant komunikacyjnego ubezpieczenia assistance jest bezpłatnym dodatkiem do polisy OC i AC zakupionej w WARCIE. Pomoc ubezpieczyciela realizowana jest tylko w razie wypadku, który miał miejsce na terenie kraju. Zawiera pomoc informacyjną polegającą na przekazywaniu wiadomości i udostępnieniu danych serwisów, a także holowanie ubezpieczonego pojazdu do 100 km oraz samochodu poszkodowanego bez limitu kilometrów.

W pozostałych trzech wariantach komunikacyjnego ubezpieczenia assistance oferowanego przez WARTĘ gwarantowana jest realizacja zawartych w umowie świadczeń zarówno w Polsce, jak i krajach europejskich (z wyłączeniem Gruzji, a w przypadku Rosji i Turcji jedynie w europejskich częściach ich terytorium), a także Maroka, Tunezji i Izraela. Polisa obejmuje zorganizowanie i pokrycie kosztów usług będących następstwem:

 • wypadku,
 • awarii,
 • kradzieży,
 • oraz szeregu innych zdarzeń wynikających z faktu poruszaniem się pojazdem.

 

Posiadacz pakietu Złoty, Złoty+ i Platynowy może liczyć na realizację świadczeń polegających na:

 • przekazywaniu wiadomości najbliższym, dostępie do informacji serwisowej oraz pomocy tłumacza,
 • próbie uruchomienia pojazdu na miejscu zdarzenia i ekspertyzie technicznej,
 • holowaniu ubezpieczonego pojazdu (w wariancie Złotym do 200 km, w Złotym + do 400 km, a w Platynowym bez limitu w Polsce, a w Europie do 800 km) oraz samochodu poszkodowanego w kraju bez limitu km,
 • zorganizowaniu parkingu (do 2 dni w pakiecie Złotym, w pozostałych do trzech dni),
 • zakwaterowaniu w hotelu oraz zapewnieniu świadczeń w ramach pomocy medycznej (w wariancie Złotym + i Platynowym),
 • zapewnieniu pojazdu zastępczego (w pakiecie Złotym do 5 dni, w Złotym+ do 10 dni, a w Platynowym nawet do 30 dni),
 • kontynuacji podróży lub zorganizowaniu powrotu do miejsca zamieszkania,
 • złomowaniu pojazdu.

 

Ubezpieczenie Moto Assistance dostępne w WARCIE nie przewiduje limitów kosztów dla poszczególnych świadczeń. Ogranicza je jedynie łączna suma ubezpieczenia przewidziana na pomoc, która wynosi:

 • 5 tys. zł dla wariantu Standardowego,
 • 10 tys. zł dla wariantu Złotego,
 • 20 tys. zł dla wariantu Złotego+,
 • 50 tys. zł dla wariantu Platynowego.

 

WARTA udostępnia także możliwość zawarcia umowy krótkoterminowej Podróżnik 15, która obejmuje ochroną terytorium Polski i kraje europejskie przez 15 dni. Sumę ubezpieczenia ustalono na 10 tys. zł. Polisa gwarantuje świadczenia zawarte w pakiecie Złoty+ oraz świadczenia w ramach pomocy medycznej.

Ubezpieczenie WARTA AUTO-SZYBY

Ubezpieczenie WARTA AUTO- SZYBY umożliwia naprawę lub wymianę szyby przedniej, bocznych oraz tylnej. Ubezpieczenie obowiązuje na terenie całej Polski i jest adresowane zarówno do posiadaczy ubezpieczenia AC, którzy za dodatkową składkę w wysokości 69 zł rocznie mogą uzyskać ochronę szyb bez zwyżki składki w kolejnych latach i bez utraty zniżek za bezszkodowość w AC jak i dla klientów z OC w WARCIE, którzy z różnych powodów nie zdecydowali się na zakup ubezpieczenia AC w WARCIE, ale chcą mieć pełną ochronę szyb. Naprawa lub wymiana szyby przeprowadzana jest w najbliższym specjalistycznym autoryzowanym warsztacie w terminie i miejscu (również w miejscu jego zamieszkania uzgodnionym z Klientem).
Korzyści dla klienta:
 • suma ubezpieczenia 3 000 zł,
 • szkody nie wpływają na zniżkę za bezszkodowość w ubezpieczeniu Autocasco,
 • brak franszyzy integralnej
 • zakres terytorialny RP,
 • pokrycie dodatkowych kosztów – parkingu granicach sumy ubezpieczenia,
 • możliwość rozłożenia płatności składki na raty, nawet na 4 raty,
 • bezgotówkowa naprawa lub wymiana szyby/szyb w punktach Nordglass oraz FGS.

Ubezpieczenie Opony

Produkt zapewnia ochronę ogumienia kół pojazdu. W przypadku uszkodzenia opony lub dętki, do którego doszło na terenie kraju, WARTA zobowiązuje się do zorganizowania i pokrycia kosztów wymiany koła na miejscu wypadku. Jeżeli nie jest to możliwe zapewnia holowanie pojazdu do serwisu, w którym zostanie dokonana wymiana uszkodzonego ogumienia. Polisa udostępnia również telefoniczną pomoc informacyjną na temat zakładów wulkanizacyjnych, sklepów z oponami i punktów ich przechowywania.

Jak kupić polisę ubezpieczeniową? Dowiedz się więcej i ubezpiecz się!


SZCZEGÓŁY OFERTY U AGENTA UBEZPIECZENIOWEGO

Umów się na spotkanie z Agentem i sprawdź jaką mamy dla Ciebie ofertę

+48 886 870 300


Oblicz OC AC dla twojego samochodu.png


Zapoznaj się jeszcze z innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi, które posiadamy w ofercie: